Prawdziwe oblicze reformacji

Reżyser

Grzegorz Braun
Grzegorz Braun - ur. 1967, reżyser filmowy, publicysta, kandydat na urząd Prezydenta RP w 2015 roku; absolwent wrocławskiej polonistyki i studiów reżyserskich na Wydziale Radia i TV Uniwersytetu Śląskiego. Jest autorem kilkudziesięciu filmów dokumentalnych; m.in.: „Wielka ucieczka cenzora”, „Plusy dodatnie, plusy ujemne”, „Defilada zwycięzców”, „Marsz wyzwolicieli”, „Towarzysz generał”, „Eugenika - w imię postępu”, „Nie o Mary Wagner”, „Transformacja – od Lenina do Putina”. Jego teksty drukują m.in.: „Polonia Christiana”, „Historia Bez Cenzury”, „Polska Niepodległa”. W wyborach prezydenckich startował pod hasłem: „WIARA – RODZINA – WŁASNOŚĆ”; w wyborach parlamentarnych: „SZCZĘŚĆ BOŻE!”. Do akcji „budzenia śpiących rycerzy” powołał organizację „POBUDKA!”, która propaguje program: „KOŚCIÓŁ – SZKOŁA – STRZELNICA – MENNICA”.

Twórczość reżyserska Grzegorza Brauna obejmuje kilkadziesiąt tytułów. Do najbardziej rozpoznawalnych należą:

Plusy dodatnie plusy ujemne

Prod. 2005/2006

Marsz Wyzwolicieli

Prod. 2009

Eugenika - w imię postępu

Prod. 2011

Transformacja - od Lenina do Putina

Prod. 2012/2015

Producent

Fundacja Osuchowa
Fundacja Osuchowa, z siedzibą w Warszawie, została założona przez Grzegorza Brauna w 2015 roku. Podstawowym celem Fundacji jest wpieranie organizacji Pobudka w realizacji programu „Kościół, Szkoła, Strzelnica, Mennica”. Pracami Fundacji kieruje jej prezes Włodzimierz Skalik, który jest też odpowiedzialny za produkcję filmu „Luter i rewolucja protestancka”.

Twórcy

Grzegorz Braun
reżyser

Włodzimierz Skalik
producent

Zdzisław Sajuk
kierownik produkcji

Aleksandra Braun
montaż

Konstanty Kulik
zdjęcia

Leszek Nowicki
animacja

Szymon Kusior
kompozytor

Łukasz Rydzewski
dźwięk (współpraca)

Tomasz Stala
dźwięk

Jolanta Wręczycka
administracja

Budżet filmu 490 000 zł

Dni zdjęciowe
230 000 zł

Ponad 40 dni zdjęciowych z ponad 30 rozmówcami, realizowanych w kilkunastu miastach na terenie 9 państw (Austria, Czechy, Niemcy, Norwegia, Polska, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy). Zdjęcia są realizowane w wielu obiektach związanych z Marcinem Lutrem i rewolucją protestancką.

Transkrypcje i tłumaczenia
35 000 zł

Decyzją reżysera filmu, Grzegorza Brauna, wszyscy udzielający wywiadów, a jest ich ponad 30, wypowiadają się do kamery w swoich ojczystych językach co sprawia, że praca z tak wykonanym materiałem zdjęciowym wymaga uprzedniej bardzo precyzyjnej transkrypcji wszystkich wypowiedzi a następnie przetłumaczenia na język polski z jednoczesnym dokładnym naniesieniem na oś czasu nagrania.

Ikonografia i animacje
110 000 zł

Na potrzeby filmu przygotowywane są liczne ikonografie, które pozwolą zobrazować i udokumentować prezentowane tezy i stwierdzenia. Jak większość filmowych dokumentów, wyreżyserowanych przez Grzegorza Brauna, również ten będzie wzbogacony przez atrakcyjną animację, która nada też filmowi odpowiedniej dynamiki.


Montaż i udźwiękowienie
55 000 zł

Niezwykle bogaty i obszerny materiał filmowy (blisko 50 godzin nagrania filmowego) wymaga bardzo starannej analizy i doboru fragmentów poszczególnych wypowiedzi tak aby w połączeniu z ikonografią i filmową animacją uzyskać zamierzony wartościowy efekt w postaci dokumentu filmowego trwającego ok. 80 minut.

Wersje językowe
60 000 zł

W zamierzeniu producenta i twórców filmu jest dotarcie z przygotowywanym obrazem filmowym do jak najszerszego grona widzów w Polsce jak i poza jej granicami. Stąd film obok wersji polskojęzycznej będzie wyprodukowany również w co najmniej 2-3 innych wersjach językowych.

Promocja filmu
w trakcie planowania

Dotarcie z filmem do licznego grona widzów będzie wymagało przygotowania i przeprowadzenia globalnej akcji promocyjnej. Prace nad tym działaniem powinny być zakończone w miesiącu wrześniu a tym samym wówczas będzie znany poziom koniecznych nakładów finansowych.

     

Do tej pory zebraliśmy

490 377,93 zł

100%

Nasi darczyńcy

Partnerzy produkcji

Patronat medialny